Červen 2008

ankety

20. června 2008 v 13:19
Pls vždy dávejte moc hezký

Proč si staví samice hnízda?

19. června 2008 v 21:37 králíčí hnízdo
Proč si staví samice králíka hnízda?
Každá samice si v létě staví svá hnízda, protože se připravuje na mláďata. Hnízdo si staví např. z: sena, chlupů, pilin. Vždy hnízdo kontrolujte, aby nebylo špinavé, aby nepáchlo. Samice si hnízdo hlídá a když si ho staví, neměla by být rušena. Nebojte se když na hnízdě bude ležet, že to znamená že bude rodit. Samice si hnízdo vyhřívá, aby bylo teplé. Když opravdu čeká mláďata a ona, už má hnízdo hotovo, nrsmíte jí ho zbořit. Když by ste ho zbořili samice by byla zlá a mláďata by mohla umřít. Když samice nebude mít připravené hnízdo a blíž se porod, pomožte jí. Vemte seno a dejte ho dokola. Samička si ho srovná. Tak může mýt spokojená mláďata.

Krmení králíka 2

19. června 2008 v 18:12 krmení
Seno
Je důležité, aby měli králíci stále k dispozici seno. Je to cenný zdroj vlákniny, ketrá je nezbytná pro správnou funkci střev
Plané rostliny
Nesbírejte je pro králíky, když si nejste naprosto jistí, že poznáte ty správné-mnoho planých rostlin je jedovatých. Vhodné jsou například jetel pampeliška, různé trávy, kopřivy, pastuší toblka, mléč, sléz a řebříček.

Krmení králíka 1

19. června 2008 v 15:11 krmení
Krmení 1
Králíci jedí většinou obilí (třeba pšenici, oves a ječmen) , zeleninu a seno.
Obylniny
Obchody s potřebami pro zvířata prodávají speciální směsi (někdy ve gormě granulí) i pro králíky. Ty obsahují všechny výživné látky, které králík potřebuje. Pokud vám někdy dojdou, můžete smíchat ovesné vločky nebo rozdrobený celozrný chléb (ne však čerstvý, protože nadýmá) s malým množstvím teplého mléka nebo vody, a tak si dočasně pomoci

Králík, zvířecí kamarád

18. června 2008 v 20:55 zvířecí kamarád
Králíci jsou roztomilí domácí mazlíčci. Jsou to milá, dobromyslná zvířátka a při dobrém zacházení hodně zkrotnou. Králíci se jako domácí zvířata chovají stovky let, ale přesto mají stejné přirozené instinkty jako králíci divocí. Bývají plaší a snadno se polekají i když už jim nehrozí nebezpečí od šelem a dravců jako v přírodě. Proto se s nimi musí zacházet jemně. Králíka chovaného pro potěšení musíte nechat pravidelně proběhnout, aby mohl zkoumat okolí a cítit pod nohama zem, jak to dělají divocí králíci, když vylezou z nory hledat si potravu. A potřebuje také společnost, protože přirozeností králíků je žít v rodinných skupinách. Když budete chovat jednoho králíka, může se cítit osamělý, pokud nebude mít dostatek lidské společnosti. Než se rozhodnete pořídit si králíka-kromě počátečních výdajů za kotec a možná i venkovní výběh není péče o něj ani nákladná, ani obtížná-měli byste si rozmyslet několik věcí, abyste se ujistili, že se o nšj budete moci veskutečnosti dobře postarat.