Říjen 2008

Ponyclub

16. října 2008 v 19:19 ponyclub
Ahoj

Ponyclub dávám na můj blog proto, protože ponyclub má něco společného s koňmi. Někteří neví co je to ponyclub a někteří ano. Proto vám to vysvětlím. Ponyclub je club, který se zajímá o koně a dostáváte dárky. to jsou např.: jezdecké ponožky, čištění na koně, knížky, plyšáčky, pony magazín, pc hry, komiksy, postavičky koně, plagáty, dvd a tak dále. Pony balíček přichází jednou za měsíc. Nechybějí ani hry, soutěže bazárek (v bazaru můžete nabízet ostatním členům své nabídky co chcete prodat třeba to co je vám malé a nechcete to vyhodit, nebo naopak co zháníte). Můžete posílat i obrázky, fotografie atd.

Islandský kůň

16. října 2008 v 6:51 plemínka koní
Původ: Island
Výška v kohoutku: 120-130
Barva: Všechny barvy kromě strakáčům


Využití: Všestraný islandský kůň se využívá pro všechny druhy jezdění, do zápřahu i k lehčí práci na farmách. Zejména na islandu se na nich závodí (dostihy). Houapvý mimochodem je dobrý na dlohé vzdálenosti

Fríský kůň

15. října 2008 v 19:49 plemínka koní

Původ: Holandsko
Výška v kohoutku: 152-162
Barva: Černá. Typické jsou rousy na spodních částech holení a na spěnkách.Využití: Dříve na nich vyjížděli křižáci na křížové vypravy, využíval se k ježdění a hlavně k zemědělským pracem, dnes se využívá k ježdění (hlavně v drezuře) a do zápřahu. Oblíbení jsou i v cirkuse.

Lusitano

15. října 2008 v 17:59 plemínka koní
Původ: Portugalsko
Výška v kohoutku: 152-163
Barva: Všechny základní barvy, převládají bělouši a hnědáci.


Využití: Všestranného lusitana kdysi využívala portugalská kavalerie a také býval věrným společníkem bojovníka s býky. V součastnosti se užívá jako ochotný a inteligentní jezdecký kůň, který zvládá i vysokou jezdeckou školu.

Koně

15. října 2008 v 14:12 koně
Já vím, že je to blog o králících, ale někteří lidé si přejí, aby tu bylo ně jiného než králíci. Protože mám ráda koně, tak sem začnu psát o koních a o jiných zvířatech. Koně miluji a jezdím na nich. Znám mnoho koní a znám i koně, ketré jsem měla ráda a už zemřely. Budu sem dávat i obrázky koní. Ted tu budu chodit častěji.